Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Milli Ağaçlandırma Günü
  13.11.2023

            Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından geleceğe nefes Cumhuriyete nefes etkinliği kapsamında geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye genelinde milyonlarca fidanın toprakla buluşmasının hedeflendiği “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında 11.11.2023 tarihinde Fidanlar Toprakla Buluşturuldu. Fidan dikim etkinliği, Antalya Orman Bölge Müdürlüğüne ait Kepez Kirişçiler mevkiinde yer alan 28.000 metrekarelik Ormanlık alanda gerçekleştirilmiştir.  

            Fidan dikim etkinliğine; Adalet Bakanı Sayın Yılmaz TUNÇ, Antalya Milletvekili Mustafa KÖSE, Antalya Valisi Hulusi ŞAHİN, Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan CAN, Adalet Bakan Yardımcısı Niyazi ACAR,  Adalet Bakan Yardımcısı Hasan YILMAZ, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer KOÇ, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan YAŞAR, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali GÜLLÜ, Cumhuriyet Savcısı Fatih ARICIGİL, Antalya İl Jandarma Alay Komutanı Tuğ. General Tarık HEKİMOĞLU, İl Emniyet Müdürü Orhan ÇEVİK,  Orman Bölge Müdürü Vedat DİKİCİ, Kurum Müdürümüz Abdullah ULAŞ ve Antalya Ceza İnfaz Kurumları İdarecileri, personelleri katılmıştır.

              Adalet Bakanı Sayın Yılmaz TUNÇ, konuşmasında,“ Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıldönümünü kutlayarak Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı ve rahmetle ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum, Antalya ilimizin önemine vurgu yaparak konuşmasına devam etti, Tüm Türkiyede 2023 bölgede ayrı anda başlayan aynı anda törenlerin düzenlendiğini ve milyonlarca fidanın geleceğe nefes olarak hayata kazandırılması sağlanıyor dedi. Peygamber Efendimiz (SAV) ağaç ile ilgili sözlerine dikkat çeken Sayın bakanımız Yılmaz TUNÇ ‘ Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz.’’ sözleriyle fidan dikmenin önemine vurgu yaptı. Türkiyemizin orman konusunda ne kadar duyarlı olduğunu dikkat çekerek dünya gündemindeki önemine vurgu yaptı, ceza infaz kurumlarımıza personel ve yükümlülerimize ayrı ayrı teşekkür eder daha yeşil ve daha güzel bir ülke için fidan dikim katkımızı sağlamaya devam edeceğimizi belirtmek isterim. Bugün toprakla buluşturulacak fidanların tüm milletimiz için faydalı ve hayırlı olmasını temenni ediyor, projeye destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

            Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, konuşmasında, ‘’Ceza İnfaz sistemi içerisinde hükümlü ve tutukluları sosyal hayata uyum sağlama çalışmalarının önemine dikkat çekti,  toplamda 105.000 fidanı toprakla buluşturulacağını söyledi. Projeye destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

              Söz konusu etkinlikte 1000 fidan toprakla buluşturulmuş, fidanların sulanması ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona ermiştir.

  Adres

  Kepez Mahallesi 5 Temmuz Kurtuluş Caddesi, No:69 Kepez / ANTALYA

  Telefon

  Telefon: 0(242) 221 23 23 – 221 09 91

  Faks: 0(242) 221 53 33

  E-Posta

  antalya.etcikisaretadalet.gov.tr