Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  DEPREMDE YAŞAMINI YİTİREN VATANDAŞLARIMIZ ANISINA TÖREN VE ANMA PROGRAMI
  01.03.2023

  6 Şubat 2023 tarihinde, Merkezi Kahramanmaraş olmak üzere on ilimizde gerçekleşen deprem felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımızı anmak ve deprem bölgesinde göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalar ile bir çok can kurtaran CEKUT üyesi personel arkadaşlarımıza plaket vermek üzere program düzenlenmiştir.

  Programımız, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlamış olup ardından Kurum Vaizlerimizce Kuranı Kerim ve Dualar okunmuştur.

  Daha sonra CEKUT ekibinin deprem bölgesindeki çalışmalarını içeren sinevizyon gösterimi gerçekleştirilmiş, CEKUT üyesi İnfaz ve Koruma Memuru Sayın Onur KARAY deprem bölgesine dair deneyimlerini aktarmıştır.

  Program sonrasında konuşma yapan Kurum Müdürümüz Sayın Abdullah ULAŞ ise;

   “ Yaşadığımız bu büyük deprem felaketi ile maalesef 40 binin üstünde vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Yaşamını yitiren bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı , yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. 

  Yaşanan bu felaket sonrasında devlet ile millet el ele vererek, bütün resmi kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları depremin yarattığı yaraları sarmaya başlamış, Kurumumuz da bu çalışmalara hazırladığı yardım kolileri ve nakdi yardımlar ile katkıda bulunmuştur.

  Genel Müdürlüğümüz ise ayni ve nakdi yardımların dışında, doğal afet ve acil durumlar için oluşturulan arama ve kurtarma ekibi CEKUT  ile  depremin ilk günlerinden itibaren  deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmaları yürütmüş, yaptıkları çalışmalarla birçok vatandaşlarımızı enkazdan kurtararak onlara adeta ikinci bir yaşam sunmuşlardır.

  Bu vesile ile kurumumuzda çalışan ve CEKUT üyesi fedakar ve vefakar personel arkadaşlarımızı, deprem bölgesinde göstermiş oldukları üstün gayretleri sebebi ile tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”   Dedi.

  Program CEKUT üyesi İnfaz ve Koruma Memurları Sayın Onur KARAY, Sayın Çağatay İLERİ ve  Sayın Süleyman TAŞ’a plaket sunumu ile sona ermiştir.

  Adres

  Kepez Mahallesi 5 Temmuz Kurtuluş Caddesi, No:69 Kepez / ANTALYA

  Telefon

  Telefon: 0(242) 221 23 23 – 221 09 91

  Faks: 0(242) 221 53 33

  E-Posta

  antalya.etcikisaretadalet.gov.tr