Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında; Resim Sergisi Açılışı ve Sümer Ezgü Söyleşisi Gerçekleştirildi
  29.11.2022

  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında; Resim Sergisi Açılışı ve Sümer Ezgü Söyleşisi Gerçekleştirildi

    

  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında, Adalet Bakanlığımızın öncülüğünde “Personelin Sesi, Adaletin Nefesi” mottosu ile başlatılan etkinlikler gerçekleştirildi.

  Ceza İnfaz Kurumumuz personellerinin birbirinden güzel eserlerini sergilediği resim sergisi Antalya Adliyesi bahçesinde düzenlendi. Düzenlenen etkinliğine; Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Sayın Yusuf Soner ÇİFTÇİOĞLU ile Daire Başkanları Sayın Fatih AKKUZU, Sayın Uğur MUSLU, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Evren AKBEY, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Zafer KOÇ, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Oğuzhan Yaşar, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sayın Rıza CAN, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Sayın Orhan ÖZDEMİR, Antalya İcra Daireleri Başkanı Işıl KÜTÜK, Tetkik Hakimleri Sayın Ergül DUYUM, Sayın Ali YILMAZ, Sayın Muhammed Safa SEVGİLİ, Sayın Hasan BIYIK, Kurum Müdürümüz Abdullah ULAŞ,Ceza İnfaz Kurumlarının Müdürleri ve personeli, Denetimli Serbestlik Müdürü ve Kurum personellerimiz katıldı.

  Etkinlik Resim Sergisi Açılışı İle Başladı

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın ardından Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Zafer KOÇ, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Adliyemizde böylesine anlamlı bir serginin açılışını yapmaktan ve değerli yargı çalışanlarını bir arada görmekten dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Cumhuriyet Başsavcımız, personelimizin el emeği göz nuru birbirinden güzel resimlerinin yer aldığı bu güzel serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Resim sergisi vesilesiyle bu güzel eserlerini bizlerle paylaşan ve bu eserlerini bize yakından görebilme fırsatı tanıyan personelimize ayrıca teşekkür ettiğini dile getiren Cumhuriyet Başsavcımız, bu güzel etkinlikleri her zaman destekleyeceklerini ifade etti.

  Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile resim sergisinin açılışı yapıldı. Cumhuriyet Başsavcımız ve beraberindeki protokol, sergi alanını gezerek sergilenen eserleri yerinde tek tek incelediler, resimleri sergilenen personelle muhabbet ettiler. Gezilen serginin ardından Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri anısına üzerinde “Personelin Sesi, Adaletin Nefesi” yazılı pasta kesilerek tüm katılımcılara ikram edildi.

  Personelle Bir Araya Geldi

  Resim sergisinin ardından Personel Genel Müdür Yardımcımız ve beraberindeki heyet, Cumhuriyet Başsavcımız eşliğinde adliyemizde bulunan konferans salonuna geçtiler. Antalya Adliyesi, Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde çeşitli unvan ve kademelerde görev yapan personel ile bir araya gelen Personel Genel Müdür Yardımcımız, personelimizin sorunlarını, istek ve taleplerini dinledi, onların sorularını cevaplandırdı. Hoş bir sohbet havasında geçen toplantının sonuna doğru Kurum personellerimizin çaldıkları enstrümanlar, salondaki katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

  Personel İle Birlikte Yemek Yediler

  Adliyemizin beşinci katında bulunan personel yemekhanesinde personelle birlikte sıraya giren Personel Genel Müdür Yardımcımız ve beraberindeki heyet ile Cumhuriyet Başsavcımız, personelin masasına oturarak onlarla birlikte öğle yemeğini yediler. Farklı masaları da ziyaret ederek afiyet olsun dileğinde bulunan Personel Genel Müdür Yardımcımız ve Cumhuriyet Başsavcımız, personelle bir süre sohbet etti. Personel ile birlikte olmaktan ve aynı yemeği paylaşmaktan mutluluk duyduğunu belirten Personel Genel Müdür Yardımcımız ve Cumhuriyet Başsavcımız, personelinin yargı içerisindeki önemine değinerek personelimize çalışmalarında başarılar diledi. Personel Genel Müdür Yardımcımızın ve Cumhuriyet Başsavcımızın kendileriyle yemek yemesi ve sohbet etmesinden mutluluk duyduklarını ifade eden personelimiz, Personel Genel Müdür Yardımcımıza ve Cumhuriyet Başsavcımıza memnuniyetlerini dile getirdi.

  Sümer Ezgü Personelle Buluştu

  Etkinlik kapsamında devam eden programın öğleden sonraki kısmında, adliyemizde bulunan konferans salonunda Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer EZGÜ ile söyleşi gerçekleştirildi. Konuk sanatçı türkülerin halk kültüründeki yerini, sanat hayatını ve hatıralarını anlattı. Personelimizin büyük ilgisi ve yoğun katılımıyla gerçekleşen söyleşi de, konuk sanatçı sevilen türkülerini seslendirdi, salonda bulunanlar da hep birlikte türkülere eşlik etti. Gerçekleşen söyleşi sonrasında konuk sanatçı Sümer EZGÜ’ye plaket takdim edilmesinin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

  Adres

  Kepez Mahallesi 5 Temmuz Kurtuluş Caddesi, No:69 Kepez / ANTALYA

  Telefon

  Telefon: 0(242) 221 23 23 – 221 09 91

  Faks: 0(242) 221 53 33

  E-Posta

  antalya.etcikisaretadalet.gov.tr