15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ
  21.07.2022

  Antalya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda 20.07.2022 tarihinde Kurum Müdür Vekili Akif TAŞKOLU, Kurum İdare Memurları, Kurum Personelleri ve hükümlü ve tutukluların katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma Programı düzenlenmiştir.

  Etkinlik 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde bu ülke için canını seve seve veren Aziz Şehitlerimiz için Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra Kurum Vaizi Süleyman TÜZÜN’ün günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından kurumumuzda Hafızlık Eğitimi alan Tutuklu Abdullah K. tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

  Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan kısa videolar izlendi. Programımız, kurumumuzda hafızlık eğitimi alan hükümlü ve tutukluların hazırlamış olduğu İlahi, hatim ve dua programı ile devam etti.

   Türkiye ve Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Tarafından hazırlanan ‘İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz’un Anatomisi’ adlı belgesel gösteriminin izlenilmesinin ardından programımız, Kurum Müdür Vekili Akif TAŞKOLU’nun katılımcılara ve programda görev alan emeği geçen arkadaşlara teşekkür konuşmasıyla sona erdi

  Adres

  Kepez Mahallesi 5 Temmuz Kurtuluş Caddesi, No:69 Kepez / ANTALYA

  Telefon

  Telefon: 0(242) 221 23 23 – 221 09 91

  Faks: 0(242) 221 53 33

  E-Posta

  antalya.etcikisaretadalet.gov.tr